1 – در کجا باید سرمایه گذاری کنیم ؟

در این شیوه شما اصلا نیاز به اینکه پول و سرمایه خودتون را به صورت مستقیم به شخص حقیقی یا حقوقی بسپارید نیست . با این روش شما مالک و مدیر سرمایه خودتون هستید و درواقع اصل سرمایه در اختیار مستقیم شماست ؟؟ این نوع سرمایه گذاری فقط با قرارگرفتن پول در حساب خودتون امکان پذیر است . شما یک سپرده کوتاه مدت ، میان مدت ویا بلند مدت ایجاد می کنید . اگر این حساب در بانکهای عامل افتتاح گردد سود قابل دریافت ماهیانه از 13 الی 22 درصد تعیین می گردد. ولی ما به شما یک پیشنهاد میکنیم شما به غیر از بانکها در صندوق های معتبر و با سابقه قرض الحسنه نیز می توانید سپرده گذاری کنید . لذا با توجه به اینکه برخی از صندوقهای قرض الحسنه در گذشته با شتابزدگی عمل کرده و از گردانه فعالیت قانونی حذف گردیدند لذا برای برخی از دوستان این سوال پیش می آید که آیا  اگر این صندوق ها نیز به سر نوشت آن صندوقها دچار گردند پاسخ گو چه کسی می باشد و چه تضمینی وجود دارد . اگر سپرده گذاری در بانک ها صورت پذیرد جای اطمینان بیشتری وجود دارد .

در جواب به این سوال باید توجه دوستان را به عملکرد خیلی از بانکها و موسسات مالی و اعتباری جلب نماییم .

بانک تات . بانک دی . بانک گردشگری ، بانک اقتصاد نوین و بانک سرمایه در سال 98 جزء زیانده ترین بانکها بوده که سرنوشت تات در سالهای گذشته با اعلام ورشکستگی به عنوان اولین بانک ورشکسته ثبت گردید و در سال 1397 تا  ابتدای سال 1399 موسسه مالی و اعتباری کوثر ، بانک قوامین ، بانک انصار ، بانک مهر اقتصاد ، بانک حکمت ایرانیان و چندین بانک با اعلام ورشکستکی در صورت ادامه فعالیت در سالهای آتی با پیش قدم شدن بانک سپه و خرید سهام این بانکها ،آنها را از ورطه ورشکستگی نجات داد،  اما این داستان هنوز ادامه دار است و موسسات مختلفی مانند آرمان و یا ثامن الحجج ازجمله موسساتی بوده اند که با داشتن مجوز رسمی از بانک مرکزی و نظارت از سوی آن بانک نتوانستند به حیاط خود ادامه دهند و همینک نیز پس از گذشت چندین سال به مردم بدهکار و کسی در بین مسئولین و مدیران کشوری و بانک مرکزی نیز پاسخگوی مردم نیست . خوب شما دوست گرامی با این حجم از اتفاقات ناگوار برای بانکها باز فقط به صندوقهای قرض الحسنه بدبین هستید ؟؟؟؟

شاید تعداد محدود و انگشت شماری از صندوقها در گذشته به ورطه ورشکستگی گرفتار شدند اما این سوال مهم و اساسی  در اینجا مطرح است ؟

 

آیا شما بیش از 2 یا 3 سال از سابقه چنین صندوق هائی خبر دارید ؟؟؟

بله سابقه یک عامل بسیارمهم و اساسی در این زمینه می باشد . اگر صندوق امام رضا (ع ) و حضرت علی (ع) با بیش از 40 سال سابقه را در یک کفه ترازو قراردهیم و سابقه  90 درصد تمامی بانکهای ایرانی را در کفه دیگر باز سابقه این صندوقها با چهل سال سابقه بیشتر بوده و درخشانتر ازآنها می باشد . که البته این مطلب در مورد صدها صندوق دیگر استان اصفهان و دیگر نقاط کشور به همین شکل می باشد.

پس همانگونه که مشخص گردید تصور اشتباه در این سالها باعث کمرنگ شدن اعتماد برخی به صندوقهای قرض الحسنه گردیده است که این مطلب از ریشه و بنیان اشتباه بود و شواهد و مدارک خلاف این مطلب را ثابت می نمایند. شایان ذکر است یکی از علتهایی که می تواند باعث ورشکستگی بانکها و یا صندوقهای قرض الحسنه و بانکها گردد عدم پرداخت اقساط مشتریان به آنها در شرایط بحرانی می باشد که به جهت جلوگیری از بروز چنین مسئله ای کلیه تسهیلات پرداختی از سوی صندوقهای مذکور بیمه اعتباری تسهیلات می گردند و این مسئله تا حد زیادی کمک به سرپا بودن این صندوقها می نماید.

لذا با توجه به مطالب بیان شده سپرده گذاری در صندوق های معتبر و با سابقه و پشتوانه مالی صورت می پذیرد. شایان ذکر است این صندوقهای قرض الحسنه دارای خیریه کمک به مستمندان و ایتام و خانواده های بی سرپرست بوده و برای کمک به ازدواج جوانها دارای فروشگاههایی هستند که لوازم خانگی را با اقساط کم بهره در اختیار آنها قرار می دهند .شورای حل اختلاف و مشاوره خانواده و انجام امور فرهنگی نیز بخشی دیگر از فعالیتهای آنها می باشد.

جهت بازگشت به صفحه قبل اینجا کلیک کنید